Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Z radością informujemy, że Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Sosnowcu zostało zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do grupy szkół, które otrzymały dotację i przystąpiły do realizacji rządowego projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021–2025 – Priorytet 3.

W ramach dofinansowania na zakup nowości wydawniczych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 szkoła otrzymała 15000 zł.

Dzięki tym funduszom biblioteki szkolne CKZiU wzbogaciły się aż o 578 pozycji. Każdy czytelnik znajdzie na naszych półkach coś dla siebie:

bestsellery (w tym np. powieści obyczajowe, sensację, fantastykę, thrillery, kryminały, biografie, literaturę faktu), lektury szkolne, poradniki orazliteraturę popularnonaukową.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Główny cel programu – rozwój czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek publicznych. Jednak, doceniając rolę szkoły i edukacji w kształtowaniu czytelników, beneficjentami tego programu – w ramach Priorytetu 3 – są również biblioteki szkolne. Zakup nowości wydawniczych do szkolnego księgozbioru ma sprzyjać zwiększeniu dostępu do książek i wzmocnić aktywność czytelniczą wśród naszych uczniów. W ramach realizacji programu uczniowie mogą także uczestniczyć w różnorodnych projektach edukacyjnych i wydarzeniach promujących czytelnictwo. Część inicjatyw została już zrealizowana ale niektóre jeszcze przed nami.

books 1617327 1280