IX Ogólnopolski Konkurs „Młody mistrz fryzjerstwa”

13 marca 2024 roku w budynku przy ul. Grota-Roweckiego 66 odbył się Finał IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Technikum nr 7- Projektowania i Stylizacji Ubioru.

W konkursie uczestniczyło 40 uczniów z 25 szkół fryzjerskich z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie fryzury pokazowej na modelce, której temat przeniósł nas do „Krainy żywiołów”. W tym roku zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Małgorzata Laszewska-Czeszyk przedstawiciel marki fryzjerskiej Fale Loki Koki, Paweł Serkis ambasador marki Maxeelle, przedstawiciel Akademii fryzjerskiej NAF oraz Paulina Wąsik, właścicielka renomowanego salonu fryzjerskiego w Sosnowcu Dolce Vita. W tegorocznym konkursie nagrodzonych zostało aż 11 uczestników. Głównym sponsorem tegorocznych nagród była marka Fale Loki Koki, sponsorami wyróżnień byli: Maxxelle, Nabrdalik Akademia Fryzjerska oraz salon urody Dolce Vita. Jak co roku została przyznana zaszczytna nagroda dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Grota-Roweckiego 64 w Sosnowcu oraz nagroda Prezydenta Miasta Sosnowiec.
Jury konkursowe wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce: Karolina Pisarek z Branżowej Szkoły 1 stopnia Fryzjerstwa i Kosmetyki Da Vinci w Tychach;
II miejsce: Natalia Pacek z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu;
III miejsce: Amelia Misa z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach;
Wyróżnienie firmy Maxxelle: Zofia Zanik z Branżowej Szkoły 1 stopnia Fryzjerstwa i Kosmetyki Da Vinci w Tychach;
Nagroda Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu: Marta Klimek z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu;
Nagroda Prezydenta Miasta Sosnowiec: Viktoria Kucher Zespól Szkół nr 5 w Tychach;
Wyróżnienie salonu urody Dolce Vita: Oliwia Colik z Branżowej Szkoły1 Stopnia w Siemianowicach Śląskich;
Wyróżnienie Akademii Fryzjerskiej NAF: Emilia Górniak z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie;
Wyróżnienie Fale Loki Koki: Sabina Tabor z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincenta Pola w Gorlicach;
Wyróżnienie Fale Loki Koki: Nikola Lech z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Dąbrowie Górniczej;
Wyróżnienie Fale Loki Koki: Marta Ryzner z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Paderewskiego w Ciążkowicach.
Gratulujemy zwycięzcom! Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszamy już za rok.