Z okazji Walentynek w naszej bibliotece szkolnej odbyło się kilka wyjątkowych wydarzeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Celem akcji było promowanie czytelnictwa oraz stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery wśród społeczności szkolnej.
Dużą popularnością cieszyła się gra „Bingo biblioteczne”, w której uczniowie chętnie brali udział. Zabawa polegała na wykonywaniu różnych czytelniczych zadań i odkrywaniu ciekawych książek znajdujących się w bibliotece.
Wspólnie stworzyliśmy także walentynkowe drzewo biblioteczne, które uczniowie ozdabiali serduszkami i miłymi słowami. Powstała w ten sposób piękna dekoracja, która na kilka dni wprowadziła do biblioteki wyjątkowy, walentynkowy nastrój.
Na czytelników czekała również wystawka książek o miłości, prezentująca różnorodne tytuły – od literatury młodzieżowej po klasykę. Była to świetna okazja, aby sięgnąć po książki opowiadające o przyjaźni, uczuciach i relacjach między ludźmi.
Dodatkową atrakcją było losowanie cytatów o miłości. Uczniowie mogli wylosować inspirujące lub zabawne fragmenty z książek, które wywoływały uśmiech i zachęcały do sięgania po literaturę.
Walentynkowe spotkania w bibliotece pokazały, że książki mogą być nie tylko źródłem wiedzy, ale także świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu i dzielenie się pozytywnymi emocjami.





