Moja własna – firma

Technikum nr 1 Ekonomiczne, w ramach warsztatów "AKADEMIA PASJI" gościło uczniów klasy 8b ze Szkoły Podstawowej nr 1. 
Warsztaty pt: "Moja własna – firma – tworzenie i przeglądanie dokumentów sprzedażowych", prowadziła pani profesor Bożena Skiba. Bardzo dziękujemy za przybycie i za aktywny udział w zajęciach.

Zapraszamy na kolejne spotkania.

Autoprezentacja – zajęcia praktyczne przed kamerą

11 lutego Technikum nr 1  Ekonomiczne gościło uczniów z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sosnowcu .

W ramach "Akademii Pasji", warsztaty pt: "Autoprezentacja – zajęcia praktyczne przed kamerą" poprowadził profesor Rafał Sęk.

Dziękujemy uczniom  za przybycie i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie.

Tajniki Kosmetologii

W warsztatach kosmetologicznych organizowanych przez Akademię Pasji CKZIU wzięło udział 14 uczennic z III Liceum Ogólnokształcącego im. W. Andersa w Dąbrowie Górniczej. Warsztaty prezentowały najnowsze trendy w makijażu dziennym i wieczorowym. Prelekcji, dotyczącej pielęgnacji cer problematycznych, towarzyszył pokaz urządzeń dostępnych na pracowni służących do mezoterapii bezigłowej, mikrodermabrazji, darsonwalizacji. Dużą atrakcją dla uczestniczek była możliwość samodzielnego wykonywania kul kąpielowych.


Akademia Pasji - Manipulacja fotografii, czyli co robi na zajęciach Technik Fotografii i Multimediów

Klasa 3Ga z Gimnazjum nr 14 wzięła udział w warsztatach prezentujących zajęcia praktyczne z przedmiotu cyfrowa obróbka obrazu w ramach kierunku technik fotografii i multimediów w Technikum Nr 7. Prowadzący warsztaty Tadeusz Twardowski odkrył przed uczestnikami kilka tajemnic swojej pasji jaką jest fotografia. Przedstawił podstawowe zalety korzystania z fotografii zapisywanej cyfrowo, a następnie na przykładach praktycznych pokazał sposoby retuszu obrazu, czyli manipulacji. Zostały również zaprezentowane krótkie filmy prezentujące efekty cyfrowej obróbki w twórczości artystycznej. Pytaniom uczniów nie było
końca. Wrażenia uczniów ilustrują słowa jednej z uczestniczek zajęć: ”Wszyscy słuchaliśmy z zapartym tchem. To był naprawdę niesamowity wykład, który zachęcił niektórych moich kolegów do wyboru kierunku technik fotografii i multimediów. Czekamy  z niecierpliwością na dalsze warsztaty w „Akademii Pasji”.Morawietz-Stanek Psy i Koty warsztaty

Technikum nr 1 Ekonomiczne, w ramach warsztatów "AKADEMIA PASJI" gościło uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Warsztaty pt: "Pielęgnacja psów i kotów",  prowadziła pani profesor Marta Morawietz-Stanek. Bardzo dziękujemy za przybycie i za aktywny udział w zajęciach. Zapraszamy na kolejne spotkanie.

"MOJE PIERWSZE KROKI W PROWADZENIU WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI".

 DSC00261Zajęcia prowadzone były w pracowni komputerowej z wykorzystaniem pakietu InsertGT, a dokładniej z wykorzystaniem programu finansowo-handlowego dla małych i średnich przedsiębiorstw SubiektGT.
Młodzież korzystając z danych przekazanych przez nauczyciela samodzielnie zakładała firmę wprowadzając dane Hurtowni Materiałów Biurowych „Grafit” sp. z o. o. Następnie zakładali kartoteki kontrahentów firmy oraz kartoteki towarów które oferuje hurtownia w sprzedaży.

Fotografia reklamowa

23 października uczniowie Gimnazjum nr 14 wzięli udział w warsztatach akademii Pasji dotyczących fotografii reklamowej. Uczestnicy  dowiedzieli się podstawowych rzeczy o kryteriach, jakie musi spełniać fotografia, z którą stykamy się  na co dzień w telewizji, prasie, Internecie i na billboardach. Poznali też kilka sekretów na temat  sposobów przedstawiania zalet produktów  oraz oddziaływania  na widza poprzez cechy fotografii takie jak: światło, rozmiar zdjęcia, kolorystyka, klarowność przekazu, skomponowanie treści fotografii ze sloganem przewodnim. Prowadzący warsztaty Mateusz Orszulski zaprezentował także uczestnikom ciekawe techniki komputerowe z zakresu  obróbki graficznej, które pozwalają uzyskać najlepsze efekty zdjęć. Dla wielu gimnazjalistów była to świetna okazja do bliższego poznania tej- jakże prężnie rozwijającej się - dziedziny sztuki.

Decoupage nr4

Technikum nr 1 Ekonomiczne, w ramach warsztatów "AKADEMIA PASJI" gościło  uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu.

Warsztaty pt: "Decoupage - technika zdobienia przedmiotów"  prowadziła pani profesor Monika Górczynska - Labiś. Bardzo dziękujemy za przybycie i za aktywny udział w zajęciach.  Zapraszamy na kolejne spotkania.

FRYZJEREM BYĆ

W dniu 13.03.2018 uczennice sosnowieckiego Gimnazjum Nr 5 wzięły aktywny udział w warsztatach zorganizowanych w ramach "Akademii Pasji " w CKZiU, gdzie miały możliwość sprawdzenia swoich sił w zawodzie fryzjera - stylisty. Uczestniczki tych zajęć wykazały się ogromną kreatywnością i talentem tworząc piękne fryzury i stylizacje.

Jesienne metamorfozy

Kolejny raz na warsztaty fryzjerskie w Akademii Pasji zawitała młodzież oraz nauczyciele ze Szkoły Specjalnej w Sosnowcu. Uczniowie poznawali specyfikę zawodu fryzjera oraz sami poddawani byli metamorfozom wizerunku. Mieli także możliwość wcielenia się w rolę fryzjera, dzięki czemu na głowach modelek powstały fantazyjne loki, fale i warkocze.