Gratulujemy wygranej Pani Katarzynie Olszak - nauczycielce Technikum nr 1 Ekonomicznego w CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 która zdobyła 380 głosów w Plebiscycie Edukacyjnym  2022 zorganizowanym przez Dziennik Zachodni na Nauczyciela Roku w szkole ponadpodstawowej. Pozostałe dwa miejsca na podium również zajęły nauczycielki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64, Pani Jolanta Jurkowska oraz Pani Edyta Rostowska, którym również serdecznie gratulujemy.

            Za Panią Katarzynę Olszak trzymamy mocno kciuki w dalszej rywalizacji podczas eliminacji wojewódzkich.

https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/1015303

gratulacje

Uczennica klasy 4A Rozalia Matusik zakwalifikowała się do finału VIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich i powalczy o miejsce w gronie laureatów 15 - 16 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie. To kolejny sukces Technikum nr 1 w tych prestiżowych zawodach. Nasza uczennica znalazła się w gronie 60 finalistów z całego kraju.

1

Zdobycie zaszczytnego tytułu gwarantuje Rozalii zwolnienie z części pisemnej drugiej kwalifikacji egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Nie sposób przy tej okazji pominąć pracy nauczycieli przedmiotów zawodowych z zakresu ekonomii i rachunkowości, zwłaszcza pani Iwony Sochackiej, która już od kilku lat może poszczycić się sukcesami swoich uczniów w Olimpiadzie WiUM. Trzymamy kciuki za kolejny sukces Rozalii w zmaganiach finałowych.

W dniu 22.11.2022 klasa 1 Eew wraz z wychowawcą p. Mileną Starok oraz p. Agnieszką Naparty- Sową wybrała się na wycieczkę.

20221122 110046

Uczniowie zwiedzili Nikiszowiec, Muzeum Historii Katowic, a w nim typowe pomieszczenia nikiszowskiego, robotniczego  mieszkania oraz wystawę dzieł słynnej Grupy Janowskiej.

received 1236294350263152W piątek 18 listopada doradca zawodowy CKZiU we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery z Sosnowca zorganizował kiermasz ofert pracy.  Działanie to wpisuje się w trwający Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2022. Przedstawiciele jednostki Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP zaprezentowali aktualne oferty pracy stałej, dodatkowej oraz dorywczej dla młodzieży. Omówiono także formy zatrudnienia oraz możliwości pracy sezonowej i weekendowej, które nie kolidują z edukacją, a zapewniają dobry start na rynku pracy. Ponadto uczniowie mogli skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi.