Kalendarz imprez na miesiąc styczeń

9.01. otwarcie wystawy prac uczniów klas I Technikum nr 7 w Sosnowcu
22.01. warsztaty z kaligrafii (zapisy w galerii, liczba miejsc ograniczona)

Mikołajki w Galerii Ładniej 2018

Dnia 6 grudnia 2018 roku w sosnowieckiej Galerii Ładniej młodzież z klasy I Ta, kształcąca się w zawodzie Technik przemysłu mody, brała udział w akcji Mikołajkowej, podczas której uczniowie przebrani w stroje Mikołajów zadbali o atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W trakcie Mikołajkowego spotkania można było wykonać kartki świąteczne według własnego pomysłu.

 

Grudzień w Galerii Ładniej-kalendarz imprez

3 XII - 8 XII  kiermasz bożonarodzeniowy  pt "Sielsko i anielsko"
6 XII  SELFIE Z MIKOŁAJEM! plus niespodzianka dla dzieci przygotowana przez uczniów Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64

W grudniu Galeria Ładniej czynna  od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do 16.45
w sobotę od godz.11.00 do 15.00

Katarzynki

W związku z przypadającym na dzień 24 listopada wg kalendarza słowiańskiego „ŚWIĘTEM DOLI” oraz obchodzonymi tego dnia „KATARZYNKAMI” uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno - Hotelarskiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 zaprosili do Galerii „Ładniej” grupę gimnazjalistów, aby przybliżyć im ten zapomniany obyczaj. Po krótkim rysie historycznym, przybliżającym postać Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, młodzież zapoznała się z towarzyszącymi obrzędom porzekadłami, wróżbami i zaklęciami. Każdy z uczestników mógł własnoręcznie udekorować pierniczek zwany kiedyś Katarzynką, który niewątpliwie zapewniał szczęście. A na drogę staropolskim obyczajem wszyscy dostali czekoladowo - piernikową muffinkę z logo CKZiU i pamiątkową wróżbą, przygotowaną przez uczniów szkoły. Uczniowie nie zapomnieli również o mieszkańcach Sosnowca, którzy byli w pobliżu galerii. Piękne obyczaje warte są tego, aby o nich nie zapomnieć i aby je kultywować. 
Gratulujemy pomysłu!!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .