MOJA NIEPODLEGŁA

W związku z obchodami 100 - lecia Niepodległości Polski od 9 do 29 listopada w Galerii "Ładniej" można oglądać prace konkursowe pt "Moja Niepodległa", wykonane przez uczniów Technikum nr 1 w Sosnowcu, kierunku - technik organizacji reklamy. Wystawę uzupełnia prezentacja multimedialna, uświetniająca największe wydarzenia okresu 1918 - 2018. Serdecznie zapraszamy!

plakat duzy

Kalendarz imprez na miesiąc listopad w Galerii "Ładniej"

9.XI. - otwarcie wystawy okolicznościowej pt "MOJA NIEPODLEGŁA", przygotowanej przez uczniów reklamy Technikum nr 1 Ekonomicznego w CKZiU w Sosnowcu
23.XI. - "KATARZYNKI "- niespodzianka przygotowana przez uczniów Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego w CKZiU w Sosnowcu

Zaproszenie na warsztaty

Dnia 19 października o godz. 10.00 odbędą się warsztaty ze szkłem, na które serdecznie zapraszam! 
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w galerii.

Warsztaty artystyczne

Przeprowadzone warsztaty artystyczno-rzemieślnicze ze szkła cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli okazję stworzyć indywidualną kompozycję i własnoręcznie wykonać witraże, które poźniej stały się ich własnością. Serdecznie zapraszamy na kolejne edycje.

Kwiaty w galerii

Od stycznia br. w galerii " Ładniej" cyklicznie organizowane są warsztaty rzemieślnicze. 8 października galeria gościła artystkę ludową - panią Zofię Morawiec, pochodzącą z Jury Krakowsko - Częstochowskiej. To tam już od najmłodszych lat pani Zofia obserwowała jak przy jednym wspólnym stole zasiadały kobiety, aby się spotkać, pogawędzić, a przy tym nie marnując czasu wyplatać kolorowe kwiaty bajkowe cuda wykonane z krepiny, bibuły i ścinków materiału, później wykorzystywano do dekoracji palm wielkanocnych, stroików bożonarodzeniowych, dożynek czy innych uroczystości takich jak śluby, chrzciny, urodziny. Pozornie proste paski bibuły w rękach pani Zofii, poprzez odpowiednie jej zagięcia, naciąganie, przycinanie i inne zabiegi zamieniają się w kwiaty niezwykłej urody. Baczna obserwacja przyrody i niezwykły warsztat pani Zofii, sprawiły, że nie ma chyba takiego kwiecia, którego nie byłaby w stanie wykonać, dodając mu właściwego sobie charakteru. To zaczarowany ogród, który mieni się barwami i pomysłem. Dzięki takim osobom jak pani Zofia tradycja na pewno nie zaginie, o czym jestem przekonana. I za to SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .