Kalendarz imprez na miesiąc kwiecień

16.04. WIELKANOCNE ZWYCZAJE warsztaty i spotkania przygotowane przez uczniów CKZiU w Sosnowcu we współpracy ze Stowarzyszeniem ART - EDU. W programie także SELFIE z WIELKANOCNYM ZAJĄCEM! Do zabawy szczególnie zapraszamy dzieci! START godz.10.00
25.04. MAŁA CZARNA ekspozycja modeli uczestników kwalifikacyjnego kursu zawodowego ZAPRASZAMY!!!

Nitki Wystawa fotografii

zaproszenie emilia

Tysiące połączeń, milion supełków. 
Wytrzymałe, silne, choć czasem się rwą.
Stale łączą wiele elementów w jedno. 
Nitki są wszędzie. 
Wszystkich nas łączą nitki. 
To wszystkie relacje, podobieństwa, 
uczucia tak mocno splecione z drugą osobą. 
Nasze barwne myśli, które mimo, że tak różne, 
to jednak tak bardzo podobne.
Popatrz, przyjrzyj się, a może zauważysz tu własne nitki?

Kalendarz imprez na miesiąc marzec

W marcu w Galerii "Ładniej":

8.03.- Start godz.11.00 - "Dzień Kobiet" - spotkanie z ciekawymi twórczo kobietami oraz niespodzianka dla wszystkich Pań przygotowana przez uczniów CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64.

14.03.- Start godz.12.00 - Spotkanie KLUBU SYMPATYKÓW GALERII "ŁADNIEJ". Na spotkanie zapraszamy wszystkich artystów, twórców, rękodzielników oraz ludzi z pasją czyli pozytywnie zakręconych!

28.03.- "Szklane inspiracje"- warsztaty - (zapisy w galerii - termin, ewentualnie godziny mogą ulec zmianie ze względu na ilość osób zainteresowanych.
Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

Dzień Kobiet w Galerii Ładniej

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 wraz ze Stowarzyszeniem Art - Edu,  postanowili połączyć swoje siły i uświetnić Dzień KOBIET w galerii "Ładniej". Już od wczesnych godzin przedpołudniowych, uczniowie z koszem pełnym tulipanów obdarowywali napotkane  kobiety symbolicznym kwiatkiem, jednocześnie zapraszając do galerii,  gdzie i na panie czekał słodki poczęstunek oraz souveniry przygotowane i wykonane przez uczniów CKZiU. Kolejną atrakcją dla zaproszonych gości była  możliwość spotkania i porozmawiania przy herbatce z interesującymi twórczo kobietami współpracującymi z galerią oraz możliwość obejrzenia prac wykonanych przez uczniów i artystki zaproszone na tę okoliczność. W scenerii hiszpańsko - kubańskiej  atmosfera tego dnia w galerii była nad wyraz gorąca i na pewno na długo zostanie w pamięci świętujących swój dzień kobiet! Do zobaczenia za rok!

,,Jest takie miejsce..."

Już po raz kolejny w galerii zagościły prace dzieci z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Tematyką przewodnią była martwa natura oczami dzieci w wieku od 6 do 14 lat. O tym jak dalece młodzi potrafią przełamywać schematy (o których wiek temu rozpisywał się Lowenfeld ,,Twórczość a rozwój umysłowy dziecka") i pójść o krok dalej, mogli przekonać się wszyscy Ci, którzy w lutym odwiedzili galerię. To duża zasługa prowadzącej zajęcia artysty plastyk pani Marty Lachor - Winiarskiej, która w niezwykły sposób dociera do młodych artystów, wydobywając z nich to co najlepsze i wyjątkowe. Dobrze, że w Sosnowcu jest takie miejsce, gdzie dzieci uzdolnione artystycznie mogą rozwinąć swoje skrzydła. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejny wernisaż. 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .