Finał IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa” już za nami!

17 stycznia 2019 roku w budynku przy ul. Grota-Roweckiego 64 odbył się Finał IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Technikum nr 7- Projektowania i Stylizacji Ubioru. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół fryzjerskich z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie fryzury pokazowej na modelce, inspirowanej motywem wiosny. Temat przewodni brzmiał „Magiczna wiosna”.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY

II ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJETNOŚCI Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ODZIEŻY JUŻ ZA NAMI.
04 stycznia 2019 roku odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Zmagania uczestników olimpiady przebiegały równocześnie w dwóch siedzibach Komitetów Okręgowych: na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej oraz w sosnowieckiej Wyższej Szkole Humanitas.
Do II etapu olimpiady zgłoszonych było 220 uczestników a przystąpiło 176 uczniów z 21 szkół, z terenu całej Polski. Ich zadaniem było rozwiązanie testu i uzyskanie 60% poprawnych odpowiedzi co pozwoliło im zakwalifikować się do III etapu, który odbędzie się w marcu br. na Politechnice Łódzkiej. Do etapu centralnego Olimpiady zakwalifikowało się 51uczniów, spośród których zostanie wyłonionych pięciu laureatów. Będą oni walczyć o kolejne miejsca w części ustnej, kończącej zmagania uczestników.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom zakwalifikowanym  do III etapu i życzymy powodzenia.

Wręczenie nagród w konkursie SELFIE+

Dnia 8 stycznia br podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie SELFIE+. Nagrodę za I miejsce w kategorii "Dziedzictwo Kulturowe" w imieniu CKZiU odebrała pani Magdalena Domska opiekun stażystek podczas mobilności w Walencji.Jasełka 2018

Zgodnie ze szkolną tradycją ostatnie przedświąteczne dni przebiegały w rodzinnej atmosferze. Piątek rozpoczęły wigilie klasowe, a zakończyła inscenizacja Jasełek zaprezentowana przez szkolne Koło teatralno-kabaretowe pod kierownictwem pana Piotra Strugały.

ZEBRANIA Z RODZICAMI 10.01.2019r.

W DNIU 10.01.2019r. (CZWARTEK) o godz. 17:00, ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW TECHNIKUM NR 7, BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA NR 9 I GIMNAZJUM NR 14.

I miejsce w ogólnopolskim konkursie Selfie +

Zdjęcie Zuzanny Marzec - uczennicy klasy IV Technikum nr 7, kształcącącej się na kierunku fototechnik, które powstało podczas realizacji projektu "Od stażysty do europejskiego specjalisty" zajęło I miejsce w ogólnopolskim konkursie Selfie + w kategorii "Europejskie Dziedzictwo Kulturowe w moim projekcie". Konkurs ten to doskonała okazja dla beneficjentów programów realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do podzielenia się efektami swojej pracy. Uczennica brała udział w stażach zagranicznych w ramach programu PO WER VET. 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .