WIRTUALNE

DNI OTWARTE 

Zapraszamy do udziału w

 WIRTUALNYCH DNIACH OTWARTYCH

24 kwietnia piątek w godz. 13:00-18:00 

25 kwietnia w godz. 10:00 – 14:00

 Szczegóły ...

10 - lecie CKZiU

Ekonomik, Gastronomik, Stylizacja

NAJNOWSZE WYDARZENIA W CKZIU

U nas zawsze dzieje się coś ciekawego. Zapraszamy


Brunch dla doradców zawodowych 2024


Szeroko pojęte kształcenie zawodowe, perspektywy i możliwości zatrudnienia młodych ludzi oraz wymagania rynku pracy 4.0 i 5.0 w kontekście nauki zawodu - to tylko niektóre kwestie poruszane podczas brunchu dla doradców zawodowych. Spotkanie odbyło się w naszym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 9 kwietnia br., a gośćmi wydarzenia byli specjaliści planowania kariery ze szkół podstawowych z Sosnowca, Będzina, Jaworzna, Mysłowic, Dąbrowy Górniczej oraz Czeladzi.

ZOBACZ . . .


VIII Wojewódzki Konkurs „Uczniowskie Inspiracje Kulinarne’2024”


W czwartek 21 marca 2024 r. o godz. 10:00 w Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskim i Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 Gastronomicznej w Sosnowcu odbył się VIII Wojewódzki Konkurs „Uczniowskie Inspiracje Kulinarne’2024”. Tematyką wiodącą tej edycji konkursu było „Jajo w roli głównej”.

ZOBACZ . . .


GALA ROZDANIA NAGRÓD W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM „EKO-LIST DO POSTACI MITOLOGICZNEJ”


15.03.2024r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu odbyła się gala, podczas której ogłoszono wyniki w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Eko-list do postaci mitologicznej”.
Na uroczystość wręczenia nagród do naszej szkoły przybyło wielu gości – laureatów konkursu wraz z nauczycielami – opiekunami, a także rodzicami oraz przedstawiciele instytucji patronujących tę uroczystość.

ZOBACZ . . .


IX Ogólnopolski Konkurs „Młody mistrz fryzjerstwa”


13 marca 2024 roku odbył się Finał IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Technikum nr 7- Projektowania i Stylizacji Ubioru.
W konkursie uczestniczyło 40 uczniów z 25 szkół fryzjerskich z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie fryzury pokazowej na modelce, której temat przeniósł nas do „Krainy żywiołów”.

ZOBACZ . . .


Być Kobietą, Być Kobietą!


Być Kobietą, Być Kobietą! Pod takim hasłem 7 marca odbył się niezwykły pokaz mody, w ramach wspólnego projekt CKZiU oraz MOPSu. Nauczyciele i uczniowie Technikum nr 7 podjęli się niesamowitego przedsięwzięcia. Przeprowadzili metamorfozę 22 seniorek. Zmiany obejmowały fryzurę, makijaż oraz dobór stylizacji. Ostateczny efekt metamorfoz został zaprezentowany na wybiegu i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zarówno seniorki jak i uczniowie byli bardzo zadowoleni ze współpracy międzypokoleniowej.

ZOBACZ . . .


GSuite

jak uzyskać konto. jak się logować.

SZKOŁA POLICEALNA


Szkoła Policealna nr 7 jest placówką publiczną z piętnastoletnim doświadczeniem. Dzięki temu doskonale znamy potrzeby rynku i oferujemy naukę na najwyższym poziomie
Szkoła policealna skierowana jest do osób dorosłych posiadających wykształcenie średnie, jednak nie jest wymagana matura.
Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej na druku ministerialnym.
Ponadto po zdaniu kwalifikacji w danym zawodzie, słuchacze otrzymują zaświadczenie potwierdzające nabycie umiejętności w konkretnej kwalifikacji. Natomiast po zdaniu wszystkich kwalifikacji w danym zawodzie otrzymują tytuł technika.

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE


Od września 2012 roku do systemu edukacji zawodowej dołączyła nowa forma kształcenia – KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY. Zawody zostały podzielone na kwalifikacje. Każdy zawód ma określoną liczbę kwalifikacji. Zdobycie wszystkich kwalifikacji składających się na dany zawód oraz poświadczenie posiadania wykształcenia średniego pozwala uzyskać TYTUŁ TECHNIKA.
Jesteś osobą bezrobotną? Nie posiadasz zawodu? Marzysz o przekwalifikowaniu się? Chcesz zdobyć lub uzupełnić swoje kwalifikacje? Chcesz być atrakcyjny na rynku pracy? Z nami to możliwe!
BUDUJ SWOJĄ KARIERĘ ZAWODOWĄ KROK PO KROKU!

CZYTAJ W CKZIU


Od 3 pażdziernika 2016 roku rozpoczęła się realizacja projektu, który w założeniu ma uaktywnić czytelniczo uczniów naszego Centrum. Projekt został opracowany i zgłoszony we wniosku do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ten program, rozpisany na lata 2016-2020, przewiduje dotację na zakup nowych książek do bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Oczywiście, pod warunkiem, że złożony wniosek przejdzie weryfikację i zostanie zaakceptowany przez komisję wojewódzką. W naszym Centrum zaczęliśmy od działań w klasach pierwszych i maturalnych.

JAK ZAWÓD TO MY

GALERIA ŁADNIEJ

ZAWODOWIEC ROKU 2017

Zaszczytne miano „ZAWODOWCA ROKU” od lat mobilizuje uczniów do większego zaangażowania, zainteresowania jak najlepszym opanowaniem zagadnień zawodowych i przede wszystkim podnosi rangę kształcenia w danym zawodzie.

Zobacz

Jedno Centrum - Tak wiele możliwości

DORADZTWO ZAWODOWE - Planuj z nami swoją karierę

PARTNERZY